MENU

Środa 22.01.2025

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Nowym Mieście Lubawskim
    ul. Tysiąclecia 3
    13 - 300 Nowe Miasto Lubawskie
  • 56 474 24 78
liczba odwiedzin: 726136
PROJEKT „Utworzenie pierwszego Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim” REGULAMIN ORGANIZACYJNY AKTUALNOŚCI CELE I DZIAŁANIA KADRA GRUPY ALERGIE - INFORMACJE JADŁOSPIS WYPRAWKA 2024/2025 Dofinansowanie Maluch+ 2021 DANE KONTAKTOWE RAMOWY PLAN DNIA PLAN PRACY GRUP KALENDARIUM WYDARZEŃ Dofinansowanie do opłaty za pobyt dziecka w żłobku PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE W ŻŁOBKU MIEJSKIM Procedury Ochrony Małoletnich przed Krzywdzeniem RODO PROGRAM AKTYWNY RODZIC

ŻŁOBEK

REGULAMIN ORGANIZACYJNY

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY

 

REGULAMIN ORGANIZACYJNY

 

ŻŁOBKA MIEJSKIEGO

 

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

 

 

  

 

 

 

I Postanowienia ogólne

 

 

§ 1

 

  1. Regulamin Organizacyjny Żłobka określa jego strukturę organizacyjną i zakres działań.

Żłobek działa na podstawie:

  • Ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 ( Dz. U. z 2018 r., poz. 603 ze zmianami).
  • Uchwały Nr XLIII/280/2018 Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim z dnia  26 czerwca 2018 r. w sprawie utworzenia Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.
  • Uchwały Nr XLIII/281/2018 Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim z dnia    26 czerwca 2018 r w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobku prowadzonym przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie.
  • Uchwała  Nr  XXII/144/2020 Rady Miejskiej  w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobku prowadzonym przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie
  • Uchwała Nr XXVII/187/2021 Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim  z dnia 31 sierpnia 2021 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXII/144/2020 Rady Miejskiej w Nowym MIeście Lubawskim w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci  w żłobku prowadzonym przez Gminę Miejską  Nowe Miasto Lubawskie oraz maksymalnej opłaty za wyżwienie. 

 

 

§ 2

 

Żłobek  jest  powołany  do   sprawowania   opieki   dla   dzieci   w   wieku   od   ukończenia 20 tygodnia życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym, na wniosek rodziców ( opiekunów prawnych ) – 4 rok życia.

 

 

§ 3

 

  1. Żłobek jest prowadzony przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie.                           
  2. Organem założycielskim Żłobka jest Rada Miejska w Nowym Mieście Lubawskim.
  3. Obszarem działania Żłobka jest teren Miasta.
  4. Siedziba Żłobka znajduje się w Nowym Mieście Lubawskim przy ul. Tysiąclecia 3.
  5. Rekrutacja prowadzona   jest  na    zasadach     określonych    w   Regulaminie    Rekrutacji obowiązującym w placówce.
  6. Żłobek Miejski  jest wyodrębnioną jednostką organizacyjną Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie, prowadzoną w formie jednostki budżetowej, wchodzącą w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim.

 

 

 

 

II  Cele i zadania Żłobka

 

 

§ 1

 

Żłobek Miejski  realizuje funkcję opiekuńczą,  wychowawczą i edukacyjną oraz

zapewnia dzieciom stałą opiekę i warunki do wszechstronnego indywidualnego rozwoju.

 

§ 2

 

1.Cele żłobka:

  • Udzielanie świadczeń które obejmują swoim zakresem działania wychowawcze, edukacyjne, i opiekę nad dzieckiem.
  • Ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi.
  • Stymulowanie  indywidualnego  rozwoju,  pobudzanie  aktywności  psychoruchowej w celu zapewnienia wszechstronnego rozwoju.
  • Zapewnianie opieki pielęgnacyjnej i wychowawczej odpowiednio do  potrzeb dziecka i możliwości żłobka.
  • Wspieranie dziecka w osiągnięciu gotowości przedszkolnej.

 

§ 3

 

2.Zadania żłobka:

  • Tworzenie warunków do wielozmysłowego poznawania siebie i otaczającego świata.
  • Stworzenie warunków do rozwijania samodzielności w zakresie podstawowych czynności samoobsługowych oraz dążenia do osiągania celów.
  • Wspieranie aktywności dziecka wyrażanej poprzez różne formy ekspresji plastycznej, muzycznej, ruchowej.
  • Uwzględnianie  indywidualnych  potrzeb  dziecka, pobudzanie  jego  ciekawości, wrażliwości oraz umacnianie wiary we własne siły i możliwość osiągnięcia sukcesu.
  • Tworzenie okazji do prezentowania swoich osiągnięć.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego.
  • Współdziałanie z rodzicami w wychowaniu dziecka.
  • Zapewnienie dzieciom, w czasie ich pobytu w Żłobku odpowiedniego do wieku i diety wyżywienia, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami w zakresie dietetyki.

 

 

 

III  Warunki przyjęcia dziecka do żłobka

 

§ 1

 

  1. Do Żłobka Miejskiego prowadzonego przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie przyjmowane są dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 roku życia zamieszkałe na terenie miasta Nowe Miasto Lubawskie. Dzieci zamieszkałe poza obszarem miasta mogą być przyjęte w przypadku posiadania wolnych miejsc.
  2. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor Żłobka może wyrazić zgodę na uczęszczanie do Żłobka dziecka do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko kończy 3 rok życia lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – 4 rok życia. W takim przypadku rodzice są zobowiązani do złożenia oświadczenia do dyrektora Żłobka .
  3. Liczba wolnych miejsc w  Żłobku Miejskim wynosi - 36 miejsc
  4. Dzieci do Żłobka przyjmowane są do grup według ich zbliżonego wieku.
  5. Uchylony
  6. Rekrutacja dzieci do Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbywa się raz w roku w terminie określonym przez dyrektora. Dyrektor może przyjąć dzieci w każdym czasie roku szkolnego, o ile są wolne miejsca.
  7. Przyjęć dzieci do Żłobka dokonuje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora Żłobka.
  8. Dyrektor Żłobka prowadzi rejestr złożonych w Żłobku „Kart zgłoszenia dziecka do Żłobka”.
  9. Rodzice/prawni opiekunowie ubiegający się o przyjęcie dziecka do Żłobka zobowiązani są złożyć u dyrektora Żłobka kompletną, prawidłowo wypełnioną „Kartę zgłoszenia dziecka do Żłobka”  wraz z określonymi w niej dokumentami. 
  10. W przypadku zgłoszenia się większej liczby dzieci niż liczba miejsc wolnych,    w pierwszej kolejności do Żłobka przyjmowane są dzieci według następujących kryteriów:
  1. Miejsce zamieszkania na  na terenie Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie - 40 pkt.
  2. Rodzice  rozliczają/a podatek dochodowy od osób fizycznych  w Urzędzie Skarbowym  w Nowym Mieście Lubawskim - 20 pkt
  3. Dzieci rodziców/opiekunów prawnych, którzy pracują zawodowo, /lub uczą się/ studiują w trybie dziennym  - 20 pkt.
  4. Dzieci rodzica/opiekuna prawnego, który pracuje zawodowo, /lub uczy się/ studiuje  w trybie dziennym – 10 pkt.
  5. Dzieci z rodzin wielodzietnych – 5 pkt.
  6. dzieci niepełnosprawne – 5 pkt.
  7. dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów – 5 pkt.
  8. dzieci matek lub ojców samotnie wychowujących – 20 pkt.
  9. dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej lub w placówce opiekuńczo - wychowawczej - 5 pkt.
  10. dziecko, którego dotyczy wniosek posiada rodzeństwo w żłobku - 5 pkt

 

  1.  W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o przyjęciu dziecka do Żłobka decydować będzie data urodzenia danego dziecka (przyjmowane będą dzieci najstarsze).

 

                                       § 2

 

  1. Wysokość opłat za świadczenia udzielane przez Żłobek określa Rada Miejska w Nowym Mieście Lubawskim - Uchwała Nr XLIII/281/2018 Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 26 czerwca 2018 r. oraz zmiany: UCHWAŁA NR IX/67/2019 RADY MIEJSKIEJ W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XLIII/281/2018 Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 26 czerwca 2018r. oraz uchwały  Nr  XXVII/187/2021 Rady Miejskiej  w Nowym Mieście Lubawskim  z dnia 31 sierpnia 2021 r. w sprawie   zmiany uchwały  Nr  XXII/144/2020 Rady Miejskiej  w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobku prowadzonym przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie
  2. Maksymalna wysokość opłaty za wyżywienie obejmująca koszt produktów użytych do sporządzenia posiłków – 11,00 zł brutto;
  3. Dodatkowa opłata za wydłużony wymiar opieki (przekraczający 10 godzin dziennie) nad dzieckiem – 30 zł brutto za każdą rozpoczętą godzinę opieki.
  4. Opłaty za pobyt dziecka w placówce należy dokonać w dniach od 10 – tego do 15 – tego dnia każdego miesiąca na podane konto.
  5. Informację o wysokości miesięcznej opłaty za Żłobek intendent przekazuje pisemnie każdemu rodzicowi oddzielnie.

 

 

 

IV    Zasady codziennego przebywania w Żłobku

 

 

§ 1

 

  1. Żłobek funkcjonuje przez cały rok od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej ustalonej  w arkuszu organizacji Żłobka. Po zatwierdzeniu arkusza organizacji dyrektor Żłobka podaje do wiadomości rodziców termin przerwy wakacyjnej zatwierdzony na dany rok.
  2. Żłobek jest czynny w godzinach od 6.30 do 16.30 , świadczy opiekę w wymiarze do 10 godzin dziennie w stosunku do każdego dziecka. W szczególnie uzasadnionych przypadkach wymiar opieki w żłobku może być, na wniosek rodzica dziecka wydłużony, za dodatkową opłatą (przekraczający 10 godzin dziennie).
  3. W Żłobku działają dwie grupy dziecięce. Grupa obejmuje dzieci w tym samym lub zbliżonym wieku.
  4. Organizację pracy dla poszczególnych grup w żłobku określa ramowy rozkład dnia:

6.30 - 8.15   przyjmowanie dzieci do żłobka, zabawy indywidualne

8.15 - 8.30    czynności pielęgnacyjne i higieniczne

            8.30 – 9.00      śniadanie

9.00 - 9.30     czynności higieniczne – wdrażanie podstawowych elementów z higieny

9.30 - 10.15   zabawy edukacyjne – realizacja planu zajęć grupy

10.15 - 11.15   spacery i zabawy ruchowe w ogrodzie żłobkowym

11.15 - 11.30   czynności higieniczne

11.30 - 12.00   obiad

12.00 - 12.15   przygotowanie do odpoczynku

12.15 - 13.45   odpoczynek, relaksacja

13.45 - 14.00   przygotowanie do podwieczorku

14.00 – 14.30  podwieczorek –czynności samoobsługowe, higieniczne

14.30 – 16.30  zabawy tematyczne, zabawy rozwijające zdolności indywidualne,    rozchodzenie się dzieci.

  1. Ramowy rozkład dnia jest zamieszczony w ogólnodostępnym miejscu na tablicy informacyjnej w siedzibie żłobka.

 

 

§ 2

 

  1. Dzieci przebywające w Żłobku otrzymują 3 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek.
  2. Posiłki dla dzieci przygotowywane są na miejscu zgodnie z normami żywieniowymi zawartymi w standardach medycznych Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

 

 

§ 3

 

 

  1. Dzieci przyjmowane do żłobka powinny być zdrowe (bez objawów chorobowych), zadbane higienicznie i ubrane stosownie do pogody.
  2. Opiekun  ma obowiązek nie przyjąć dziecka z wyraźnymi oznakami choroby.
  3. Każdego dnia rodzice powinni informować opiekunkę o stanie zdrowia dziecka i jego zachowaniu w domu.
  4. W Żłobku nie podaje się dzieciom leków.
  5. Rodzice zobowiązani są zgłosić w sekretariacie Żłobka osobiście lub telefonicznie każdą planowaną nieobecność dziecka z wyprzedzeniem co najmniej jeden dzień przed datą planowanej nieobecności dziecka w Żłobku, a w przypadku zachorowania lub innej nagłej przyczyny – w pierwszym dniu nieobecności dziecka do godz. 8.00.
  6. W przypadku nieobecności dziecka w Żłobku, w ramach opłaty za wyżywienie zwrotowi podlega dzienna stawka żywieniowa 11,00 zł brutto za każdy dzień nieobecności dziecka.

  

 

V   Pracownicy Żłobka

 

§ 1

 

  1. Opiekunowie Żłobka zapoznają rodziców z planami zajęć wychowawczo-dydaktycznych.
  2. Prowadzą konsultacje i udzielają porad rodzicom w zakresie pracy z dziećmi, zachowania i rozwoju psychoruchowego.
  3. Organizują zebrania z rodzicami, zajęcia otwarte, spotkania indywidualne, uroczystości okazjonalne i integracyjne.

 

  

VI Bezpieczeństwo dzieci

 

 

§ 1

 

  1. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowany personel.
  2. Opiece jednego opiekuna podlega 8 dzieci, przy czym jeśli w grupie są dzieci poniżej 1 roku życia lub z orzeczeniem o niepełnosprawności, to na jednego opiekuna przypada 5 dzieci.
  3. Pracownicy Żłobka zobowiązani są do natychmiastowego poinformowania rodziców lub opiekunów prawnych o wystąpieniu niepokojących zmian u dziecka takich jak podwyższona temperatura, wysypka, poważniejszy uraz, biegunka, wymioty. Jednocześnie rodzice lub opiekunowie prawni zobowiązani są do jak najszybszego odebrania dziecka z placówki w chwili zgłoszenia wyżej wymienionych objawów.
  4. W przypadkach, w których może dojść do zagrożenia życia dziecka, należy wezwać pogotowie ratunkowe i powiadomić rodziców / opiekunów dziecka.
  5. Po nieobecności dziecka w żłobku z powodu choroby trwającej dłużej niż 3 dni  wymagane jest zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do uczęszczania do placówki.
  6. Za zatajenie przez rodziców / opiekunów prawnych informacji o stanie zdrowia zagrażającym dziecku bądź innym dzieciom Żłobek nie ponosi odpowiedzialności.
  7. Przebywające w Żłobku dzieci podlegają ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków.
  8. Koszt ubezpieczenia dzieci ponoszą rodzice zgodnie z obowiązującą umową                          z zakładem ubezpieczeń.

 

VII Zasady  przyprowadzania i odbioru dzieci

 

 

§ 1

 

  1. Dziecko wchodzące na grupę przekazywane jest przez rodzica / opiekuna prawnego opiekunce  żłobka. Zabrania się wpuszczania dziecka samego.
  2. Rodzice / opiekunowie prawni zobowiązani są do zgłoszenia urazów i zmian widocznych na skórze dziecka, które miały miejsce poza placówką (siniaki, zadrapania, odparzenia, oparzenia, wysypki o podłożu alergicznym itp.)
  3. Rodzic / opiekun prawny po odebraniu dziecka z grupy od opiekunki żłobka staje się od tej chwili odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo na terenie placówki.
  4. Do odbioru dziecka ze Żłobka upoważnieni są rodzice lub prawni opiekunowie dziecka oraz osoby upoważnione przez rodziców, na ich pisemny wniosek za okazaniem dowodu tożsamości.
  5. Dzieci wydawane są wyłącznie osobom pełnoletnim.
  6. Nie wydaje się dzieci osobom nietrzeźwym.

 

 

 

VIII  Zasady obowiązujące rodziców

 

 

§ 1

 

  1. Rodzice zobowiązani są do zawiadomienia o każdorazowej zmianie miejsca zamieszkania i numeru telefonu kontaktowego.
  2. Dziecko należy przyprowadzać do placówki po porannej toalecie.
  3. Zabrania się zakładania dzieciom kolczyków, pierścionków, koralików i innych ozdób, jak również przynoszenia do żłobka prywatnych zabawek.  Dziecko może przynieść ze sobą swojego ulubionego „pluszaka” – musi on być czysty i podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.
  4. Zabrania się oddawania dzieci na grupę z przekąskami w ustach.
  5. Za rzeczy pozostawione w szatni Dyrektor i personel Żłobka nie odpowiadają.

 

 

 

IX Skreślenie dziecka z listy

 

 

§ 1

 

  1. Skreślenie dziecka z listy dzieci korzystających ze Żłobka może nastąpić w przypadku:
  2. nie zgłoszenia się dziecka do Żłobka w terminie14 dni od wyznaczonej daty przyjęcia dziecka do Żłobka i nieusprawiedliwienia w tym terminie nieobecności dziecka;
  3. nieuczęszczania dziecka do Żłobka przez okres co najmniej jednego  miesiąca, bez przedstawienia przyczyny;
  4. zalegania z zapłatą za pobyt i / lub wyżywienie dziecka w Żłobku, za okres co najmniej jednego miesiąca;
  5. zatajenia przy wypełnianiu „Karty zgłoszenia dziecka do Żłobka” lub w trakcie pobytu dziecka w Żłobku informacji o stanie zdrowia dziecka, który uniemożliwia przebywanie dziecka w grupie;
  6. wydanie orzeczenia lekarskiego stwierdzającego przeciwwskazania do przebywania dziecka w Żłobku.

 

 

X Postanowienia końcowe

 

§1

 

  1. Regulamin obowiązuje w równym stopniu wszystkich członków społeczności żłobkowej – dzieci, rodziców i pracowników.

 

§2

 

  1. Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

ANEKS  NR 1

z dnia 12 września  2022 r.

do Załącznika Nr 1 do Zarządzenia  Nr 24a/2021  Dyrektora Żłobka Miejskiego                      

 w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 28.09.2021 r.

 

Z dniem 12.09.2022 r. w Regulaminie Organizacyjnym Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim stanowiącym Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 24a/2021 Dyrektora Żłobka  Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim  z dnia 28 września 2021 r.  wprowadza się następujące zmiany:

 

 

  1. W Rozdziale  III  § 2. pkt.  1   przyjmuje brzmienie:

Wysokość opłat za świadczenia udzielane przez Żłobek określa Rada Miejska                       w Nowym Mieście Lubawskim – (UCHWAŁA NR XXXVIII/253/2022 RADY MIEJSKIEJ W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM z dnia 27 lipca 2022 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobku prowadzonym przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie).

 

  1. W Rozdziale IV § 3. pkt.  5 przyjmuje brzmienie:

Rodzice zobowiązani są zgłosić drogą elektroniczną  na adres: rozliczenia@sp1nml.pl   każdą planowaną nieobecność dziecka z wyprzedzeniem co najmniej jeden dzień przed datą planowanej nieobecności dziecka w żłobku, a w przypadku zachorowania lub innej nagłej przyczyny – w pierwszym dniu nieobecności dziecka do godz. 8.00.

 

  1. W Rozdziale VI  § 1 pkt.5 przyjmuje brzmienie:

Po nieobecności dziecka w żłobku z powodu choroby trwającej dłużej niż 3 dni  wymagane jest oświadczenie rodzica  potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do uczęszczania do placówki.

 

 

  1. Treść pozostałych zapisów Regulaminu Organizacyjnego nie ulega zmianie.

 

 

  1.  Zmiany wchodzą w życie z dniem podpisania.

 

 

 

ANEKS  NR 2

z dnia 21 września  2023 r.

do Załącznika Nr 1 do Zarządzenia  Nr 24a/2021  Dyrektora Żłobka Miejskiego                      

 w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 28.09.2021 r.

 

Z dniem 21.09.2023 r. w Regulaminie Organizacyjnym Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim stanowiącym Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 24a/2021 p.o. Dyrektora Żłobka  Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim  z dnia 28 września 2021 r.  wprowadza się następujące zmiany:

  1. W Rozdziale  III  § 2. pkt.  5   przyjmuje brzmienie:

Informacja o wysokości miesięcznej opłaty za żłobek zostaje przekazana za pośrednictwem aplikacji 4 Parents.

  1. W Rozdziale  IV  § 3 pkt. 5 przyjmuje brzmienie: 

Rodzice zobowiązania są zgłosić  drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji 4 Parents  każdą   nieobecność dziecka  do godz. 8.30. Niezastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało pobraniem opłaty   

  1. W Rozdziale IV § 3  pkt.6 przyjmuje brzmienie:

W przypadku nieobecności dziecka w Żłobku, w ramach opłaty za wyżywienie zwrotowi podlega dzienna stawka żywieniowa  za każdy dzień nieobecności dziecka.

 

  1. Treść pozostałych zapisów Regulaminu Organizacyjnego nie ulega zmianie.

 

  1.  Zmiany wchodzą w życie z dniem podpisania.

 

 

 

ANEKS NR 3

z dnia 30.12.2024 r.

do Załącznika nr 1 do Zarządzenia Nr 24a/2021 Dyrektora Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 28.09.2021 roku

 

 

 

Z dniem 01.01. 2025 r. w Regulaminie Organizacyjnym Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim stanowiącym załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 24a/2021 Dyrektora Żłobka Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 28 września 2021 r. wprowadza się następujące zmiany:

 

§ 1

1. W rozdziale III § 2 pkt 1 przyjmuje brzmienie:  „Wysokość opłat za świadczenia udzielane   

     przez Żłobek określa Rada Miejska w Nowym Mieście Lubawskim - UCHWAŁA NR

     XVII/56/2024 RADY MIEJSKIEJ W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM z dnia 3 grudnia

     2024 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobku prowadzonym przez

     Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie oraz maksymalnej wysokości opłaty za

     wyżywienie”.

2. W rozdziale III § 2  dodaje się pkt 4  w brzmieniu: „ Rodzice dzieci uczęszczających do   

    Żłobka korzystających z programu „Aktywny Rodzic 2024” nie wnoszą miesięcznej opłaty stałej. 

 

§ 2

 Treść pozostałych zapisów Regulaminu Organizacyjnego nie ulega zmianie.

 

 

§ 3

Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.

Wiadomości

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Nowym Mieście Lubawskim
    ul. Tysiąclecia 3
    13 - 300 Nowe Miasto Lubawskie
  • 56 474 24 78

Galeria zdjęć