Zapewniamy dzieciom opiekę w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych. Gwarantujemy dzieciom właściwą opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną przez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności.Troszczymy się o stan zdrowia i prawidłowy rozwój fizyczny dzieci przez zapewnienie im właściwej opieki, wyrabianie nawyków higieny życia codziennego oraz prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych. Żłobek gwarantuje doświadczoną kadrę, osoby, które mają kwalifikacje do zajmowania się dziećmi.
Zadania żłobka
Zapewnienie dziecku opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych.
Zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej poprzez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.
Tworzenie warunków dla wszechstronnego, harmonijnego rozwoju dzieci z uwzględnieniem rozwoju ich osobowości, zdolności i zainteresowań.
Wspomaganie dzieci w ich indywidualnym rozwoju, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności
Dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Zapewnienie dzieciom w czasie ich pobytu w żłobku odpowiedniego wyżywienia, dostosowanego do ich wieku i stanu zdrowia.
Zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych i opieki ze strony wykwalifikowanego personelu.
Organizowanie i prowadzenie zajęć ruchowych, zabawowych, stymulujących indywidualny rozwój psychomotoryczny dziecka.
Zapewnienie dzieciom pobytu na świeżym powietrzu.
Rozkład dnia zapewniający dzieciom właściwe proporcje związane z wykorzystaniem czasu na wysiłek fizyczny, umysłowy oraz na odpoczynek.
Współpraca z rodzicami oraz wspomaganie ich w wychowywaniu dzieci poprzez prowadzenie porad i konsultacji oraz zajęć adaptacyjnych i dni otwartych.
Dlaczego warto posłać dziecko do żłobka?
Dziecko szybciej uczy się współżycia w grupie, dzielenia się i czekania na swoją kolej.
Uczy się samodzielności korzystania z nocnika, posługiwania się sztućcami i wyrażania swoich potrzeb.
"Żłobkowe dzieci" łatwiej nawiązują kontakty.
Jest to najmniej kosztowne rozwiązanie.
Przebywa w grupie, obserwuje i uczy się zachowań od starszych kolegów z grupy.
Funkcjonuje w grupie, uczy się tworzenia więzi, bawi się wspólnie i uczestniczy w różnych sytuacjach - rozwija się społecznie.
Szybciej uczy się nowych umiejętności i łatwiej wyciąga wnioski.
Łatwiej nawiązuje kontakty interpersonalne - zaczyna szybciej mówić.
Mama może wrócić do pracy będąc spokojna o edukację i wychowanie swojego dziecka otrzymując wsparcie wychowawcze i pielęgnacyjne.