INFORMACJE I KONTAKT WIZJA I MISJA STATUT KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA NAGRODY, CERTYFIKATY KADRA PRZEDSZKOLA PROGRAMY NAUCZANIA RAMOWY ROZKŁAD DNIA ZAJĘCIA DODATKOWE PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA I OPIEKI NA PLACU ZABAW RODO i Dostępność Cyfrowa Regulamin pobierania opłat za pobyt dziecka w przedszkolu publicznym KALENDARZ WYDARZEŃ I UROCZYSTOŚCI Standardy Ochrony Małoletnich przed Krzywdzeniem

WIZJA I MISJA

WIZJA: Przedszkole przyjazne dzieciom

„Przyjazne i bezpieczne przedszkole zapewnia dzieciom twórczy rozwój.”

Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględniamy w swoich działaniach potrzeby środowiska. Atmosfera panująca w przedszkolu sprzyja adaptacji każdego dziecka, przeciwdziała izolacji społecznej i nietolerancji wobec wszelkich „inności”. Promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, w zgodzie ze sobą i środowiskiem.

MISJA:

„Przedszkole stwarza przyjazne i bezpieczne warunki do radosnego przeżywania dzieciństwa. Pomaga indywidualnie odkrywać własne potrzeby i uzdolnienia na miarę XXI wieku”.

Nasze przedszkole zapewnia bezpieczny i radosny rozwój wszystkim dzieciom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czuje się kochane, akceptowane i szczęśliwe.

Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i radzenia sobie z porażkami.

1.  Dajemy dzieciom możliwość:

-  indywidualnego i wszechstronnego rozwoju,

-  nauki współpracy z innymi,

-  kreatywnego myślenia,

-  działania według indywidualnych potrzeb,

-  odkrywania własnych uzdolnień,

-  uczestniczenia w ciekawych i twórczych zajęciach w bezpiecznych warunkach, uwzględniających aktywność dziecka w różnych sferach.

2.  Dajemy rodzicom możliwość:

-  udziału w planowaniu działań i w życiu przedszkola,

-  propozycję partnerstwa w wychowaniu dziecka,

-  codzienny i indywidualny kontakt z nauczycielką dziecka,

-  możliwość wyrażania oczekiwań w wywiadach, ankietach oraz poprzez indywidualne propozycje.

3.  Zapewniamy właściwy klimat emocjonalny oraz kompetentnych i życzliwych nauczycieli.

4.  Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i dobra komunikację.

5.  Stoimy na straży praw dziecka.

6.  Promujemy zdrowy i ekologiczny tryb życia.

7.  Dysponujemy odpowiednią bazą lokalową i materialną.