MENU

Środa 30.04.2025

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Nowym Mieście Lubawskim
    ul. Tysiąclecia 3
    13 - 300 Nowe Miasto Lubawskie
  • 56 474 24 78
liczba odwiedzin: 751905
  • FOTORELACJA Z PRACY W DOMU

  • DZIĘKUJĘ CI MAMO!

  • FOTORELACJA Z KOLEJNEGO TYGODNIA WASZEJ PRACY W DOMU Z RODZICAMI

    Dziękujemy za zdjęcia Waszych zabaw w domu! Widać na nich jak wykonujecie zadania, które Wam proponujemy ale również jak fantastycznie spędzacie czas w domu. Ściskamy ciepło i czekamy na więcej, to bardzo miłe znów was zobaczyć :)

  • SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE - OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EKOLOGICZNY

    Dzieci 5 -6 letnie brały udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym "Skąd się biorą produkty ekologiczne" .  Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Realizacja założeń programu realizowana była przy ścisłej współpracy z rodzicami. Zajęcia wg programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane były poprzez obejrzenie dedykowanej dzieciom publikacji, filmu animowanego i lekcji pokazowej. Dzieci dowiedziały się z nich skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych. Przedszkolacy zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogły wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.

     Główne założenie programu:

    • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
    • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
    • propagowanie zdrowego stylu życia,
    • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.
  • NADAL UCZYMY SIĘ ZDALANIE

    Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej pracy w domu w tym wyjątkowym dla nas wszystkich okresie.

  • DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA ZDJĘCIA SWOICH DZIECI Z NAUKI ZDLANEJ

  • W CZASIE KWARANTANNY NIE NUDZIMY SIĘ TYLKO AKTYWNIE DZIAŁAMY!-POPATRZCIE SAMI

    Bardzo dziękujemy Państwu za dotychczasowe zaangażowanie, cierpliwość, wyrozumiałość oraz wspieranie swoich dzieci podczas zdalnej nauki. Bez Państwa pomocy trudno byłoby nam realizować taką formę nauczania. Mamy nadzieję, że zaproponowana przez nas forma pracy odpowiada Państwa oczekiwaniom i uporządkowała tygodniową organizację pracy Państwa dzieci w realizacji treści podstawy programowej. Nikt z nas nie spodziewał się tego, że aktualny rok szkolny będzie tak wyglądał. Razem przetrwamy ten trudny dla nas wszystkich czas, razem jako społeczność przedszkolna musimy zmierzyć się z nową rzeczywistością.

  • TAK PRACUJEMY W DOMU

    Dziękujemy Wam przedszkolaki za wykonywanie proponowanych przez nas ćwiczeń i zabaw. Oczywiście podziękowania kierujemy również w stronę rodziców, za wszystkie informacje zwrotne i nadesłane zdjęcia. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Trzymajcie się cieplutko i duzo zdrówka. Pozdrawiamy!

  • DZIĘKUJEMY - ZDJĘCIA NADAJĄ SENS NASZEJ PRACY ONLINE

  • ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW CIĄG DALSZY

  • TAK PRACUJĄ NASZE PRZEDSZKOLAKI - KOCHANI RODZICE, DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I WSPÓŁPRACĘ

    Wasze zaangazowanie w nauczanie i róznorodne działania służące rozwojowi dzieci jest bardzo kreatywne.

  • JAK WYGLĄDA NAUCZANIE ZDALNE

    Jak wygląda nasza praca zdalna?

    Otóż, nauczycielki codziennie:

    • pocztą elektrofoniczną wysyłają propozycje zabaw i zajęć edukacyjnych do wszystkich Rodziców, dołączając jako załączniki pliki graficzne – kart pracy, kolorowanki, pliki muzyczne – piosenki mp3, linki do polecanych stron, publikujących ciekawe materiały edukacyjne – filmy, bajki i baśnie, teatrzyki, piosenki…; zachęcają do aktywności i informacji zwrotnej w postaci zdjęć, uwag i propozycji;
    • stronę przedszkola wzbogacają w otrzymane zdjęcia od Rodziców drogą mailową, sms lub przez messengera

    Rodzice mają możliwość:

    • komentowania – przesyłania informacji zwrotnych,
    • podawania własnych propozycji,
    • przesyłania zdjęć obrazujących aktywność ich dziecka.

    Dzięki też Państwu możemy się nią pochwalić. Powyżej zdjęcia świadczące o dużym zaangażowaniu Rodziców i Dzieci.

    Może bajka pomoże dziecku zrozumieć obecną sytuację.

  • CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

    W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z grup III i IV - 5,6 latki realizowały program edukacyjny ,,Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Logo programu to zielony „Dinuś”, który przeprowadza dzieci przez kolejne etapy programu.

    Podstawową formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z 5 zajęć warsztatowych:

    1. Wycieczka, spacer po okolicy – Podczas pierwszych zajęć dzieci udały się  na spacer ulicami miasta w pobliżu przedszkola. Celem wycieczki było obserwowanie dymów i źródeł ich wydobywania się. Podczas spaceru przedszkolaki były aktywne i żywo reagowały na każde spostrzeżone miejsce wydobycia dymu. 
    2. „Co i dlaczego dymi?” –W czasie drugich  zajęć dzieci pracowały w czterech grupach, oznaczonych kolorami. Zadaniem każdej grupy było narysowanie dymów, które zaobserwowały na spacerze. Dzieci z dużym zaangażowaniem podjęły się zadania, wspólnie podejmowały decyzję co znajdzie się na rysunku. Po skończeniu pracy dokonano oceny i analizy powstałych plakatów poprzez żywą dyskusję, dlaczego dymią samochody, fabryki, kominy domów.
    3. „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?” – Zajęcie polegało na wizualizacji poprzez ćwiczenia oddechowe, zabawę w „kwiatki” i kolorowanie obrazków. Dzieci wyobrażały sobie  jak pięknie, kolorowo i pachnąco jest na łące a jak nieprzyjemnie, gdy pojawia się dym papierosowy.    
    4. „Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?” – Czwarte zajęcia polegały na słuchaniu historii, która przydarzyła się Dinusiowi podczas podróż pociągiem do wujka. Dzieci pokazywały jak zachowywali się ludzie w wagonie gdzie nikt nie palił,  a jak
      w przedziale dla osób palących. Następnie uczyliśmy się piosenki o Dinusiu
      i kolorowaliśmy obrazek przedstawiający Dinusia.
    5. „Jak unikać dymu papierosowego?” – Na ostatnim, podsumowującym spotkaniu dzieci miały za zadanie odszukać znaczki (piktogramy) z zakazem palenia
      i wypowiedzieć się na temat: Gdzie można takie znaczki spotkać. Następnie wykonały projekty własnych  znaczków „Nie pal przy mnie”, które symbolizują  to, że dzieci nie lubią dymu papierosowego i wiedzą że jest on bardzo szkodliwy.

    Program jest pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia.  

  • Uwaga Rodzice!

     

     

    Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym termin składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021          do przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie.

    1. Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego – 26 luty 2020 r.

    2. Składnie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego – od 27 lutego do         6 marca 2020 r.

    3. Podanie komunikatu o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych – 6 marca 2020 r.

    4. Składanie wniosków o przyjęcie  na wolne miejsca do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – od 11 marca do 17 kwietnia 2020 r.

    5. Posiedzenie komisji rekrutacyjnych, ogłoszenie wyników, umieszczenie imiennych list     w widocznym miejscu w przedszkolu oraz szkołach podstawowych wraz z podaniem możliwości odwoławczych – od 20 kwietnia do 23 kwietnia 2020 r.

    6. Posiedzenie komisji rekrutacyjnych drugiego etapu na wolne miejsca do przedszkola            i oddziałów przedszkolnych, ogłoszenie wyników, umieszczenie imiennych list w widocznym miejscu w przedszkolu i szkołach podstawowych wraz z podaniem możliwości odwoławczych – od 20 kwietnia do 23 kwietnia 2020 r.

    7. Ogłoszenie wyników naboru do przedszkola i oddziałów przedszkolnych – do 24 kwietnia 2020 r.

    8. Poinformowanie Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego o dzieciach nieprzyjętych lub liczbie wolnych miejsc – do 24 kwietnia 2020 r.

    9. Składnie do komisji rekrutacyjnych pisemnych wniosków o uzasadnienie odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola i oddziałów przedszkolnych – do 29 kwietnia 2020 r.

    10. Zakończenie postępowania uzupełniającego prowadzonego w przypadku, gdy przedszkole lub szkoła dysponuje wolnymi miejscami przedszkolnymi – do 31 sierpnia 2020 r.

  • WAŻNE! ZAJĘCIA ZAWIESZONE NA  DWA TYGODNIE

    Decyzją MEN w dniach 12-13.03. w placówkach Zespołu Szkolno -Przedszkolnego (żłobek, oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa) będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają opieki, zaś wszelkie zajęcia opiekuńczo-wychowawczo - dydaktyczne z dniem 16.03.2020 zostaną zawieszone na 2 tygodnie (do 25.03 włącznie).

          Jerzy Resicki

    Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

  • SZANOWNI  RODZICE!

    Przypominamy, że przyjmujemy zgłoszenia nieobecności dzieci w przedszkolu i żłobku.  Nieobecność  prosimy zgłaszać   w godz. od 8.00 do 10.00  

    Zgłoszenie nieobecności dziecka spowoduje odliczenie za niewykorzystane żywienie  od dnia następnego.

  • INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

    INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
    DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

    (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)

    Warszawa, 24.02.2020 r.

    W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

    Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

    1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

    • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
    • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

    2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

    a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

    b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

    • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
    • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

    3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
    to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

    Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

    Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
    z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

    Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.

    Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

     

     

     

     

  • DZIEŃ KOBIET

    Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!

    Niech każdy się dowie,

    że dzisiaj Święto dziewczynek...

    Dzień Kobiet świętowany w grupach, ma  w naszym przedszkolu  już coroczną tradycję.  W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia i wręczyli dziewczynkom prezenciki. Drobne upominki ufundowane przez rodziców, wywołały radość na twarzach kobietek. Przez cały dzień nasi chłopcy byli bardzo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek. Wszystkie dziewczynki, te małe i te  duże, dziękują za piękne życzenia, kwiaty, niespodzianki, uśmiechy.

  • UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

    Dnia 4 marca br. dzieci gościły w nowomiejskim przedszkolu panią Krystynę Kwiatkowską, która jest pielęgniarką medycyny szkolnej. Na początku spotkania dzieci obejrzały film animowany pt. ,,Pierwsza  pomoc”, w celu utrwalenia wiadomości w tym zakresie. Następnie pani Krystyna w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała akcesoria. Pokazała jak mierzy się temperaturę, mierzy ciśnienie, bada wzrok, bandażuje się rękę, nogę itp. Tego dnia podczas warsztatów dzieci 4, 5 i 6 – letnie z dużym zaangażowaniem wykonywały te zabiegi na misiu czy lalce, którzy byli ich pacjentami. Przedszkolaki dowiedziały się też na czym polega praca pielęgniarki oraz zdobyły wiedzę na temat profilaktyki prozdrowotnej.

    Dziękujemy Pani Krystynie Kwiatkowskiej za spotkanie i poświęcony nam czas.

  • "LUBIMY CZYTAĆ" - SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

    Kolejne „Spotkanie z książką”, realizowane w ramach programu „Lubimy czytać”, zostało zorganizowane w naszym przedszkolu 27 lutego 2020r. i przebiegało pod hasłem „Z górki na pazurki”. Gościem spotkania była pani Aneta Bielaszka, przedstawiciel Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim. Spotkanie było podzielone na dwie tury. Jako pierwsi z panią Anetą spotkali się najmłodsi nasi wychowankowie – dzieci z grup I, II i IV. Dla nich pani Aneta przygotowała baśń H.Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tekstu czytanego przez naszego gościa i opowiadały fragmenty baśni oglądając ilustracje. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki .

     Gdy młodsze przedszkolaki wróciły już do swoich zajęć, na holu zjawili się starszacy – grupy: III i V. Oni wysłuchali opowiadania pt. „Mama Mu na sankach” – J. i T. Wieslander. Słuchając tekstu o przygodach głównej bohaterki opowiadania i jej przyjaciół dzieciaki naśladowały to, co przytrafiało się bohaterom czytanego utworu. Po zakończeniu aktywnego słuchania dzieci musiały odpowiedzieć na kilka pytań i rozwiązać kilka zagadek. Oczywiście starszacy poradzili sobie z tymi zadaniami śpiewająco.    Na zakończenie spotkania, podobnie jak wcześniej, pani Aneta rozdała dzieciom naklejki, a dzieci brawami podziękowały za ciekawe spotkanie, przebiegające w miłej , radosnej atmosferze i wręczyły kwiat oraz pamiątkowy dyplom.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Nowym Mieście Lubawskim
    ul. Tysiąclecia 3
    13 - 300 Nowe Miasto Lubawskie
  • 56 474 24 78

Galeria zdjęć