Czwartek 16.05.2024

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM PROMUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA AKADEMIA AQUAFRESH LUBIMY CZYTAĆ PROGRAMY, AKCJE OGÓLNOPOLSKIE I INNOWACJE PEDAGOGICZNE

REALIZOWANE PROJEKTY

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Akcję realizują wszystkie grupy

Fundacja „ABCXXI – "Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe.
Głównym celem kampanii  jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Zachęca ona rodziców, nauczycieli, opiekunów i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom.

Wiek przedszkolny to najbardziej odpowiedni czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Kontakt z książką już na tym etapie ma ogromne znaczenie w dalszej nauce szkolnej naszych podopiecznych i ich uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie jest bardzo ważnym źródłem oddziaływania na osobowość dzieci. Znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej, wspiera także rozwój emocjonalny, budzi wrażliwość moralną i estetyczną oraz sprzyja rozwijaniu postaw twórczych dzieci.
Rozumiejąc to i doceniając – Nasze Przedszkole od wielu lat uczestniczy w tej społecznej kampanii. Nauczycielki we wszystkich grupach wiekowych codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają przedszkolakom bajki i opowiadania.

Ponadto w ramach kampanii w poszczególnych grupach chętni Rodzice przychodzą do naszej placówki i czytają przedszkolakom.